1. Haberler
  2. Emtia Haberleri
  3. Irak Petrol Bakanı’nın Açıklamaları ve OPEC+ Toplantısı

Irak Petrol Bakanı’nın Açıklamaları ve OPEC+ Toplantısı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Irak Petrol Bakanı’nın Açıklamaları

Irak Petrol Bakanı Hayyan Abdul Ghani, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, OPEC+ enerji ve petrol bakanları toplantısında Irak’ın petrol kesintileri konusundaki tutumunu açıkladı. Bakan Ghani, Irak’ın şu anda yeterince kesinti yaptığını ve başka bir kesintiyi kabul etmeyeceğini belirtti.

OPEC+ enerji ve petrol bakanları 1 Haziran’da Viyana’da bir araya gelecek. Toplantıda, mevcut petrol üretim kesintilerinin ikinci yarıya uzatılması bekleniyor. Irak Petrol Bakan Yardımcısı Basim Mohammed Khudair da Bağdat’ın OPEC ve müttefiklerinin belirlediği azaltım kararına bağlı olduğunu vurguladı.

Khudair, ülkenin bu ay günde 3.4 milyon varil petrol ihraç ettiğini açıkladı. Mart ayında üretimi anlaşılan seviyeye getirme çabaları kapsamında ihracatı azaltacağını söyleyen Khudair, bu rakamın 3.3 milyon varilin üzerinde olduğunu belirtti.

Irak, OPEC+ anlaşmasına uyum sağlamak adına petrol üretimini azaltmaya devam ederken, uluslararası piyasalardaki gelişmeler de yakından takip ediliyor. Irak’ın petrol politikaları, ülkenin ekonomik durumu ve enerji sektörünün geleceği açısından önem taşımaktadır.

Irak Petrol Bakanı’nın Açıklamaları ve OPEC+ Toplantısı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!