İran’ın İsrail’e Yönelik Saldırısının Etkileri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD piyasalarında İran’ın İsrail’e yönelik saldırısı sonrasında jeopolitik risklerin arttığı görülse de yatırımcıların bu risklere tepkisi sınırlı kalmıştır. İran’ın İsrail’e saldırısının ardından finansal piyasalarda genel olarak sessiz bir seyir izlenmiştir.

Enerji Piyasaları ve Jeopolitik Gerilim

İran’ın İsrail’e füzelerle saldırması sonrasında petrol fiyatları ve hisse senedi vadeli işlemlerinde hafif artışlar yaşanmıştır. Özellikle petrol fiyatları belirli bir seviyeden sonra istikrar kazanarak yatay bir seyir izlemiştir. Öte yandan altın fiyatları ve ABD Hazine tahvillerinde de belirli oranlarda dalgalanmalar gözlemlenmiştir.

Fed ve Küresel Ekonomi

İran-İsrail geriliminin Fed’in faiz politikalarını etkileyebileceği belirtilmektedir. Enerji piyasalarındaki olası dalgalanmaların enflasyonla mücadeleye etki edebileceği ifade edilmektedir. Küresel ekonomi için temel riskler arasında, jeopolitik gerilimin daha geniş bir bölgesel çatışmaya dönüşüp dönüşmeyeceği ve enerji piyasalarındaki tepkiler yer almaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
İran’ın İsrail’e Yönelik Saldırısının Etkileri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!