1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Japonya’da Deprem Meydana Geldi

Japonya’da Deprem Meydana Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ogasawara Adaları’nda Deprem Meydana Geldi

Japonya’nın güzel doğasına sahip adalarından biri olan Ogasawara Adaları, Tokyo’nun güneyinde yer almaktadır. Bu adalar grubunda meydana gelen 6 büyüklüğündeki deprem, yerel saatle 09.39’da sarsıntılar yaşanmasına neden oldu.

Japonya Meteoroloji Ajansı (JMA) tarafından yapılan açıklamaya göre, depremin merkez üssü Ogasawara Adaları açıkları olarak belirlendi. Depremin 50 kilometre derinlikte gerçekleştiği belirlendi.

Deprem sonrasında bölgede tsunami uyarısı yapılmazken, yerel halkta kısa süreli panik yaşandığı bildirildi. Bilim insanları ve uzmanlar, depremin etkilerini incelemek amacıyla bölgeye ekipler gönderdi.

Ogasawara Adaları, Japonya’nın başkenti Tokyo’nun yaklaşık 1000 kilometre güneyinde konumlanmaktadır. Bu adalar, Batı Pasifik’te Guam Adası’nın 1600 kilometre kuzeybatısında bulunmaktadır. Adaların eşsiz doğal güzellikleri ve biyoçeşitliliği, turistlerin ilgisini çekmektedir.

Japonya’da Deprem Meydana Geldi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!