KDV Oranlarında Değişiklik Öngören Tebliğ Taslağı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de Katma Değer Vergisi (KDV) oranlarında değişiklik öngören tebliğ taslağı gündemde. Taslak, yiyecek ve içecek sunulan işletmelerde uygulanan KDV oranlarını revize ediyor.

Taslağa göre, yiyecek ve içecek satılan mekanlarda uygulanan KDV oranı artırılacak. Şu an yüzde 8 olan KDV oranı yüzde 10’a, yüzde 18 olan KDV oranı ise yüzde 20’ye çıkarılacak.

Bu değişiklikle birlikte kahvehaneler, kafeteryalar, pastaneler ve hazır yemek şirketleri dahil lokantalarda uygulanan KDV oranı artacak. Ayrıca, alkollü içecekler için geçerli olan yüzde 18’lik KDV oranı da yüzde 20’ye yükseltilecek.

Gazinolar, barlar, dans salonları, pavyonlar, tavernalar ve birahaneler gibi eğlence mekanlarında sunulan hizmetlere uygulanan KDV oranı da yüzde 18’den yüzde 20’ye çıkarılacak.

Tebliğ taslağının Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından yürürlüğe gireceği belirtiliyor. Bu değişikliklerin sektörde nasıl bir etki yaratacağı ve işletmeler ile tüketiciler üzerindeki yansımaları ise yakından takip edilecek konular arasında yer alıyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
KDV Oranlarında Değişiklik Öngören Tebliğ Taslağı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x