1. Haberler
  2. Haberler
  3. Kerevitaş’ın Brüt Kârı 3.8 Milyar TL’yi Aştı

Kerevitaş’ın Brüt Kârı 3.8 Milyar TL’yi Aştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kerevitaş 2023 Yılı Finansal Sonuçları Açıklandı

Türkiye’nin önde gelen dondurulmuş gıda ve yağ pazarı şirketi Kerevitaş, 2023 yılı finansal sonuçlarını Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) duyurdu. Şirketin 2023 yılında elde ettiği 3.8 milyar TL brüt kâr ve 2.16 milyar TL FAVÖK ile başarılı bir yıl geçirdiği açıklandı. Ayrıca, 2023 yılında Kerevitaş’ın ihracatı da 2.2 milyar TL olarak gerçekleşti.

Kerevitaş’ın Pazar Payındaki Lider Konumu

Kerevitaş bünyesinde faaliyet gösteren SuperFresh, dondurulmuş gıda ve konserve alanındaki liderliğini sürdürerek 2023 yılında yüzde 42 ciro pazar payına ulaştı. Ayrıca, şirket yenilikçi lansmanlar ve yeni ürünlerle dikkat çekti.

Kerevitaş’ın Markaları ile Pazar Liderliği

Kerevitaş, Türkiye paket ve kâse margarin pazarlarında lider markaları Bizim Yağ ve Teremyağ ile yüzde 65,6 ciro payı alarak liderliğini pekiştirdi. Ayrıca, SuperFresh ile de önemli ödüller kazanarak pazardaki etkisini artırdı.

Kerevitaş’ın Vizyonu ve CEO Değerlendirmesi

Kerevitaş CEO’su Mert Altınkılınç, şirketin 2023 yılı finansal başarısını değerlendirirken, Ar-Ge ve inovasyona verdikleri önemin altını çizdi. Altınkılınç, şirketin sürdürülebilir büyüme stratejisi doğrultusunda hedeflerine ulaşmaya devam edeceklerini belirtti.

Kerevitaş’ın Brüt Kârı 3.8 Milyar TL’yi Aştı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!