1. Haberler
  2. Haberler
  3. Koç Holding 2022 Yılının İlk Çeyreğinde Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

Koç Holding 2022 Yılının İlk Çeyreğinde Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Koç Holding, 2024 Yılında Güçlü Büyüme ve Yatırımlarla Öne Çıkıyor

Koç Holding, 2024 yılının ilk çeyreğinde konsolide bazda toplam 14 milyar ABD doları (USD) gelir elde ederken, yaklaşık 750 milyon USD kombine yatırım gerçekleştirdi. Böylece şirketin son 5 yıldaki kombine yatırımları 11,6 milyar USD’ye ulaştı.

2024 yılının ilk çeyrek finansal sonuçlarını değerlendiren Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu, belirsizliklerin hâkim olduğu dönemlerde stratejik planlamanın önemine vurgu yaparak, şirketin gelecek hedeflerine odaklandıklarını belirtti. Çakıroğlu, dijital dönüşüm ve verimlilik artışının Koç Holding’in rekabet gücünü korumasına önemli katkılar sağladığını ifade etti.

Yatırımlar ve Genişleme Projeleri Devam Ediyor

Levent Çakıroğlu: “Ülkemize olan güvenimiz ve küresel büyüme vizyonumuzla yatırımlarımız kararlılıkla devam edecek”

Koç Topluluğu CEO’su Levent Çakıroğlu, şirketin 100. yılını kutlayacağı yaklaşan döneme atıfta bulunarak, yatırımların devam edeceğini belirtti. Özellikle Arçelik’in Avrupa’daki genişleme adımları ve sağlık sektöründeki büyüme projelerine değinen Çakıroğlu, şirketin uluslararası alanda da güçlü bir varlık sergilediğini vurguladı.

Çakıroğlu ayrıca, sağlık sektöründeki yeni yatırımlarla ilgili bilgi vererek, teknolojiyle entegre sağlık hizmetlerinin öneminin arttığını belirtti. Anatolia Hospital markası altında faaliyet gösteren Kemer Medical Center’ın hisselerinin satın alınmasıyla ilgili işlemlerin tamamlandığı bilgisini paylaştı.

Topluluk şirketlerinin uluslararası piyasalardan sağladığı kaynaklarla Türkiye ekonomisine destek verdiğini belirten Çakıroğlu, Yapı Kredi ve Ford Otosan’ın gerçekleştirdiği tahvil ihracatlarına da değindi. Yapı Kredi’nin son 8 ayda yurt dışında 2 milyar doların üzerinde ihraç gerçekleştirdiğini açıkladı.

Levent Çakıroğlu: “Su kaynaklarının daha etkin yönetimi için teknolojinin gücüyle yenilikçi uygulamaları hayata geçiriyoruz.”

Levent Çakıroğlu: “Vehbi Koç Vakfı’nın 55. yılını kutlamaktan gurur ve mutluluk duyuyoruz.”

Koç Holding’in toplumsal sorumluluk projelerine değinen Çakıroğlu, Vehbi Koç Vakfı’nın 55. yılını kutlayarak vakfın eğitim, kültür ve sağlık alanlarındaki çalışmalarına vurgu yaptı. Vakfın topluma örnek modeller sunduğunu belirten Çakıroğlu, Koç Holding’in sürdürülebilir kalkınma ve toplumsal refahı destekleme misyonunun önemine dikkat çekti.

Koç Holding 2022 Yılının İlk Çeyreğinde Yatırımlarına Hız Kesmeden Devam Ediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!