Kripto ETF’ler Hong Kong’da İşlem Görmeye Başladı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve Ethereum spot ETF’leri Hong Kong’da işlem görmeye başladı, ancak ilk gün işlem hacimleri Amerika Birleşik Devletleri’nde kaydedilenlerin altında kaldı.

Hong Kong Borsası’nda altı yeni kripto ETF’si işlem görmeye başladı. Ancak, işlem hacimleri beklenenin altında kaldı ve Amerika Birleşik Devletleri’nde listelenen Bitcoin ETF’lerinin ilk gün işlem hacmi ile karşılaştırıldığında oldukça düşük seviyede gerçekleşti.

Hong Kong’daki İlk Gün İşlem Hacimleri

Hong Kong'daki İlk Gün İşlem Hacimleri

Hong Kong Borsası (HKEX) verilerine göre, China Asset Management, Harvest Global, Bosera ve HashKey gibi firmalar tarafından yönetilen altı spot Bitcoin ve Ether ETF’sine olan ilgi ve işlem hacimleri oldukça sınırlı kaldı. En yüksek işlem hacmi CAM Bitcoin ETF’sinde görülürken, diğer ETF’ler daha düşük hacimlerle işlem gördü.

  • Bosera HashKey Bitcoin ETF: 249.000 HK$
  • Bosera HashKey Ether ETF: 99.000 HK$
  • China Asset Management Bitcoin ETF: 4,6 milyon HK$
  • China Asset Management Ether ETF: 4,6 milyon HK$

Wu Blockchain tarafından paylaşılan bilgilere göre, CAM Bitcoin ve Ethereum ETF’leri için toplam abonelik büyüklüğü ticarete başlamadan önce 140 milyon doları aştı.

Kripto ETF’lerin Geleceği

Kripto ETF'lerin Geleceği

Kripto ETF’lerin Hong Kong’da işlem görmeye başlaması, piyasadaki yeni bir dönemi işaret ediyor. Yatırımcılar artık kripto paralara daha kolay ve düzenlenmiş bir şekilde yatırım yapabilecekler. Ancak, Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu gibi yüksek işlem hacimlerine ulaşmak ve yatırımcı ilgisini artırmak için daha fazla çaba gerekebilir.

Kripto ETF’lerin Hong Kong’da başarılı olması, diğer ülkelerde de benzer ürünlerin piyasaya sürülmesine ilham verebilir. Bu da küresel kripto pazarının daha da büyümesine katkı sağlayabilir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Kripto ETF’ler Hong Kong’da İşlem Görmeye Başladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x