1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Kültürel ve Kreatif Sektörler Maliyeti Düşüşte, Ancak İvme Kaybediyor

Kültürel ve Kreatif Sektörler Maliyeti Düşüşte, Ancak İvme Kaybediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kur Korumalı Mevduatlar ve Döviz Mevduatlarındaki Değişimler

Kur Korumalı Mevduatlar ve Döviz Mevduatlarındaki Değişimler

Son verilere göre, kur korumalı mevduatlarında yaşanan düşüş eğilimi yavaşladı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) raporlarına göre, 24 Mayıs haftasında kur korumalı mevduatlar 14,6 milyar dolar azalarak 2,16 trilyon TL seviyesine geriledi.

Ekonomi yönetiminden gelen açıklamalara göre, kur korumalı mevduatlardaki gerilemenin kademeli bir süreç halinde olacağı belirtiliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, bu konuda yapılan düzenlemelerin adım adım uygulanacağını vurgulamıştı.

Döviz mevduatlarındaki düşüş trendi ise devam ediyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) raporlarına göre, yurt içi yerleşiklerin döviz mevduatları 24 Mayıs haftasında 1,4 milyar dolar azalarak 170,6 milyar dolar seviyesine geriledi.

Gerçek kişilerin döviz mevduatlarında yaşanan düşüş, tüzel kişilerin artan döviz mevduatlarıyla dengeleme eğilimi gösterdi. Parite etkisinden arındırıldığında, gerçek kişilerin döviz mevduatlarında 1,5 milyar dolarlık bir azalma görülürken, tüzel kişilerin döviz mevduatları ise 809 milyon dolarlık bir artış kaydetti.

Kültürel ve Kreatif Sektörler Maliyeti Düşüşte, Ancak İvme Kaybediyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!