1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Meksika Pesosu Değer Kaybetti: Reform Planı Etkisiyle Sert Düşüş

Meksika Pesosu Değer Kaybetti: Reform Planı Etkisiyle Sert Düşüş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Meksika Para Birimi Peso Değer Kaybetti

Meksika’da son seçimlerin ardından para birimi peso üzerinde belirsizlikler arttı. Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador’un (AMLO) ekonomide devlet müdahalesini artıracak reformlarının Eylül ayındaki yeni parlamento döneminde oylanacağı açıklaması, peso üzerinde olumsuz etkiler yarattı. Bu durum, peso’nun dolar karşısında değer kaybetmesine neden oldu. Para birimi son bir ay içerisinde yüksek volatilite gösterdi ve değer kaybını sürdürdü.

New York merkezli Jefferies’ın küresel Döviz Masası Başkanı Brad Bechtel, peso için volatilitenin devam edeceğini ve belirsizliklerin süreceğini belirtti. Bu durum, Meksika ekonomisi ve para birimi için belirsizliklerin uzun bir süre devam edebileceğine işaret ediyor.

Meksika lideri AMLO’nun sol eğilimli Morena partisi ve müttefiklerinin seçimleri kazanması, parlamentoda güçlü bir çoğunluğa sahip olmalarını sağladı. AMLO, cumhurbaşkanlığı görevini Claudia Sheinbaum’a devredecek. Sheinbaum, Meksika’nın ilk kadın lideri olacak ve AMLO’nun ekim ayında görevi bırakmasının ardından ülkenin yönetimini devralacak.

Meksika Pesosu Değer Kaybetti: Reform Planı Etkisiyle Sert Düşüş
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!