1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Migros Satışlarında Artış, Ancak Kârlılıkta Düşüş

Migros Satışlarında Artış, Ancak Kârlılıkta Düşüş

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Migros’un İlk Çeyrek Net Karı

Migros, 2024 yılının ilk çeyreğinde 1 milyar 242 milyon TL net kâr elde etti. Geçen senenin aynı dönemindeki net kâr seviyesine göre yüzde 48 bir azalma yaşandı. Net kâr marjı da yüzde 5,1’den yüzde 2,4’e geriledi. Şirketin satış gelirleri ise yıllık bazda yüzde 12 artarak 52,406 milyar TL’ye ulaştı.

Online Satış ve Rekabetçi Stratejiler

Migros, 2024 yılının ilk çeyreğinde online satışlarının toplam satışlar içindeki payını yüzde 19,5’e çıkardı. Fiziki mağazaları ve online kanallarıyla güçlü satış performansı gösteren şirket, rekabetçi fiyatlandırma stratejileri ve kampanyalarıyla da dikkat çekti.

Operasyonel Faaliyetler ve Mağaza Açılışları

Migros Ticaret A.Ş., 2024 yılının ilk çeyreğinde 73 yeni mağaza açarak toplam mağaza sayısını 3.387’ye çıkardı. Ayrıca online alışveriş hizmeti sunulan mağaza sayısını da artırarak 1.137’ye ulaştırdı.

Migros’un finansal sonuçlarına göre, asgari ücret artışının tüketici talebini desteklemesine rağmen, personel giderlerindeki artışın satış büyümesini aştığı görüldü. Bu durum, şirketin operasyonel kârlılığını olumsuz etkiledi. Öte yandan, şirketin özkaynakları yıllık yüzde 26 reel artışla 42,8 milyar TL’ye yükseldi. Toplam varlıkları ise 105,494 milyar TL olarak kaydedildi.

Migros Satışlarında Artış, Ancak Kârlılıkta Düşüş
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!