1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Model Portföyünde Güncelleme Yapıldı

Model Portföyünde Güncelleme Yapıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şişecam Portföyde, Turkcell Çıkarıldı!

Yatırım Finansman model portföyü, Turkcell’i çıkararak Şişecam’ı ekledi. Bu değişiklikle ilgili detaylar şu şekilde:

  • BIST100 endeksi aynı dönemde %12 yükselirken, USD bazında Mart 2023’ten bu yana %43 düşen Şişecam’ın mevcut hisse fiyatında zayıf yakın vadeli kazanç performansının büyük ölçüde iskonto edildiğini düşünüyoruz.
  • Euro bölgesi PMI’ın dibe vurması ve ECB/FED’in faiz indirimlerinin talebi teşvik etmesiyle marjlarda 2Y’24’ten itibaren konjonktürel iyileşmenin gerçekleşmesini bekliyoruz.
  • Elektrik ve doğalgaz tarifelerindeki artış beklentisi iç piyasadaki potansiyel maliyet baskısı ile ürün fiyat/karışımının düşüş eğilimini tersine çevirmesini bekliyoruz.

Şişecam için hedef fiyatımız 65,00 TL/hisse olup, %35 yukarı yönlü potansiyel sunmaktadır. Güçlü performans gösteren Turkcell’den kar alındıktan sonra, portföyümüze Şişecam eklendi. Şirket, Temmuz 2023’ten bu yana %162 nominal ve %54 göreceli performans sergilemiştir.

Ayrıca, yatırım stratejimizde etkili olan faktörleri dikkate alarak portföyümüzü yeniden yapılandırmış bulunmaktayız. Bu değişiklikle birlikte, Şişecam’ın sektördeki konumu, uluslararası piyasalardaki gelişmeler ve Türkiye ekonomisine etkisi üzerine detaylı analizler yaparak yatırım kararlarımızı şekillendirdik. Özellikle, Şişecam’ın büyüme potansiyeli ve stratejik planlarına ilişkin gelecek beklentilerimizi güncelledik.

Model Portföyünde Güncelleme Yapıldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!