Momentum ve Hisse Senetleri Analizi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Momentum Nedir?

Momentum, hisse senetlerinde fiyat hareketinin gücünü ölçen bir göstergedir. Genellikle 100 seviyesinin üzerindeki momentum değerleri, güçlü fiyat hareketi olan hisseleri gösterir. Momentumun artması, fiyat hareketinin ivmesinin devam edebileceğine işaret ederken, momentumun zayıflaması hissenin gücünde bir azalma olabileceğine işaret eder.

Momentumu Yüksek 10 Hisse

# Hisse Simge Momentum Değeri
1 Bim Mağazalar #BIMAS 122,27
2 Aksa #AKSA 118,66
3 Sasa Polyester #SASA 118,47
4 Vestel #VESTL 117,75
5 Koç Holding #KCHOL 115,51
6 Sabancı Holding #SAHOL 114,49
7 Garanti Bankası #GARAN 113,78
8 Akfen Yen. Enerji #AKFYE 113,61
9 Şok Marketler Ticaret #SOKM 113,03
10 Tekfen Holding #TKFEN 112,42

Hisse Senetlerinde Momentumun Önemi

Momentum değerleri, yatırımcılara fiyat hareketlerinin gücü hakkında bilgi verir ve alım-satım kararlarında yardımcı olabilir. Yüksek momentum değerleri genellikle yatırımcıların ilgisini çekebilir ve hisse senetlerinin potansiyel güçlü performansını gösterebilir.

Örnek Analiz: Bim Mağazalar

Bim Mağazalar hissesindeki momentum değeri 122,27 olarak oldukça yüksek seviyede. Bu durum, hissenin güçlü bir fiyat hareketine sahip olduğunu göstermektedir. Yatırımcılar, Bim Mağazalar hissesinin performansını inceleyerek potansiyel yatırım fırsatlarını değerlendirebilirler.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Momentum ve Hisse Senetleri Analizi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!