New York Borsası Günlük İşlem Raporu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York borsası, haftanın ilk işlem gününe olumlu bir başlangıç yaptı. Açılışta Dow Jones endeksi yaklaşık 100 puan artarak yüzde 0,22 yükselişle 38.762,43 puana ulaştı. S&P 500 endeksi de yüzde 0,29 artarak 5.142,42 puana çıktı. Nasdaq endeksi ise yüzde 0,32 kazançla 16.208,53 puana ulaştı.

Geçen hafta tarım dışı istihdam verilerinin beklentilerin altında kalmasının ardından, bu hafta başında pay piyasalarında yükseliş görüldü. Veriler, ülke ekonomisinin aşırı ısındığı endişelerini azaltarak ABD Merkez Bankası’nın (Fed) bu yıl içinde bir faiz indirimi yapabileceği beklentilerini güçlendirdi.

Analistler, Fed yetkililerinin hafta boyunca yapacakları açıklamaların yatırımcılar için önemli olduğunu belirtiyor. Ayrıca, ekonomik verilerle birlikte şirket bilançolarının da piyasaların seyrini etkilemeye devam edeceği vurgulanıyor.

Haftanın Önemli Gelişmeleri

  • Fed’in faiz politikalarına ilişkin beklentiler
  • Ekonomik veri ve şirket bilançolarının piyasalar üzerindeki etkisi
  • Hafta boyunca açıklanacak önemli ekonomik göstergeler

Tablo: Endeks Değerleri

Endeks Değer Değişim
Dow Jones 38.762,43 +0,22%
S&P 500 5.142,42 +0,29%
Nasdaq 16.208,53 +0,32%
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
New York Borsası Günlük İşlem Raporu
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!