New York Borsası Haftayı Karışık Seyirle Tamamladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York borsası, haftanın son işlem gününde karışık bir seyir izleyerek kapanış yapmıştır. Dow Jones endeksi 200 puanın üzerinde değer kazanarak yüzde 0,56 artarak 37.986,40 puana yükselmiştir. S&P 500 endeksi yüzde 0,88 azalarak 4.967,23 puana, Nasdaq endeksi ise yüzde 2,05 azalışla 15.282,01 puana inmiştir. Endeksler, altıncı gün üst üste düşüşle kapanmıştır. Haftalık bazda S&P 500 endeksi yüzde 3, Nasdaq ise yüzde 5,5 değer kaybetmiştir.

Fed Politikaları ve Jeopolitik Gelişmeler Etkili Olmaya Devam Ediyor

ABD Merkez Bankası’nın gelecek dönem politikalarına ilişkin belirsizlikler ve dünya genelindeki jeopolitik gerilimler devam ederken, bu durum pay piyasalarında karışık bir seyirin sürmesine neden olmuştur. Analistlere göre, Orta Doğu’daki çatışmaların yarattığı belirsizlik altın ve petrol fiyatlarının artmasına neden olmuştur.

Fed yetkililerinin açıklamaları da yakından takip edilmektedir. Chicago Fed Başkanı Austan Goolsbee, enflasyonun düşürülmesinde görülen ilerlemenin durduğunu belirtmiş ve iş gücü piyasasının gücü ile enflasyonun düşürülmesinde uzun vadeli ilerleme dikkate alındığında, mevcut kısıtlayıcı para politikasının uygun olduğunu ifade etmiştir.

Şirket haberlerine baktığımızda, Netflix’in yılın ilk çeyreğine dair bilançosunu açıkladığı ancak hisselerinin yüzde 9 değer kaybettiği görülmektedir. Procter & Gamble ve American Express gibi şirketlerin ise farklı performanslar sergilediği gözlemlenmektedir. Ayrıca, çip şirketlerinin hisselerindeki düşüşler de dikkat çekmektedir.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
New York Borsası Haftayı Karışık Seyirle Tamamladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x