New York borsası yükselişle açıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York Borsası Güne Yükselişle Başladı

New York borsası, ABD Merkez Bankası’nın faizleri sabit bırakması ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın açıklamalarının ardından güne yükselişle başladı. Fed’in faiz oranlarını değiştirmemesi ve Powell’ın geleceğe yönelik sinyalleri piyasalarda olumlu bir hava oluşturdu.

Piyasalardaki Gelişmeler

Açılışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,45 artışla 38.075,65 puana yükselirken, S&P 500 ve Nasdaq endeksleri de pozitif bir seyir izledi. Fed’in faiz kararı sonrasında Powell’ın faizlerin uzun süre yüksek kalabileceği yönündeki açıklamaları, yatırımcıların dikkatlerini istihdam verilerine çevirmesine neden oldu.

Ekonomik Veriler ve Şirket Haberleri

ABD’de işsizlik maaşı başvuruları beklentilerin altında gerçekleşirken, tarım dışı iş gücü verimliliği ve birim emek maliyetiyle ilgili veriler farklı yönlere işaret etti. Kurumsal tarafta ise Qualcomm ve Carvana gibi şirketlerin finansal performansları beklentileri aşarken, DoorDash’ın hisseleri ise düşüş yaşadı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
New York borsası yükselişle açıldı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!