New York Borsasında Güçlü Başlangıç ve Fed’in Faiz İndirimi Beklentileri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York Borsasında Güçlü Başlangıç

New York borsasında güçlü bir başlangıç yapıldı. Dow Jones endeksi 200 puana yakın değer kazanarak yüzde 0,46 artışla 38.852,27 puana çıktı. S&P 500 endeksi yüzde 1,03 artarak 5.180,74 puana ulaştı. Nasdaq endeksi ise yüzde 1,19 kazançla 16.349,25 puana ulaştı. Bu yükseliş, geçen hafta beklentilerin altında kalan tarım dışı istihdam verisinin ardından yaşanan pozitif bir seyir izledi.

Fed ve Faiz İndirimi Beklentileri

ABD Merkez Bankası (Fed) faiz indirimi beklentileriyle gündemdeydi. Verilerin ülke ekonomisinin aşırı ısındığı endişelerini azaltmasıyla, Fed’in bu yıl içinde faiz indirimi yapabileceği yönündeki öngörüler güç kazandı. Analistler, Fed yetkililerinin hafta boyunca yapacakları açıklamaların piyasalar üzerinde büyük etkisi olacağını belirtiyor.

Fed Yetkililerinden Açıklamalar

Richmond Fed Başkanı Thomas Barkin, enflasyon verilerinin beklentileri karşılamadığını belirterek enflasyonla mücadelenin devam edeceğini vurguladı. İş gücü piyasasının güçlü olduğunu ancak ekonominin yavaşlayabileceğini ifade etti. New York Fed Başkanı John Williams ise faiz indirimine gidileceğini ancak şu an para politikasının uygun olduğunu belirtti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
New York Borsasında Güçlü Başlangıç ve Fed’in Faiz İndirimi Beklentileri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!