New York Fed İmalat Endeksi Raporu – Nisan 2021

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

New York ABD Merkez Bankası’nın (Fed) nisan ayına ilişkin imalat endeksi raporu yayımlandı. Rapor, New York’ta faaliyet gösteren imalat sektöründeki firmalarla yapılan anket sonuçlarına dayanıyor.

Rapora göre, nisan ayında imalat endeksi geçen aya göre 6,6 puan artarak eksi 14,3 değerine ulaştı. Piyasa beklentileri ise bu dönemde endeksin eksi 5,2 olmasını öngörmüştü. Endeks, art arda beşinci ayında da daralmayı gösterdi; mart ayında eksi 20,9 olarak kaydedilmişti.

Yeni sipariş endeksi nisanda 1 puan artarak eksi 16,2’ye yükselirken, sevkiyat endeksi ise 7,5 puan azalarak eksi 14,4’e düştü. Gelecek 6 aylık döneme ilişkin iyimserlik endeksi ise 4,9 puan azalarak 16,7 değerine geriledi.

İmalat endeksi sıfırın üzerinde değer aldığında sektörde büyümeyi, sıfırın altında değer aldığında ise daralmayı işaret eder.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
New York Fed İmalat Endeksi Raporu – Nisan 2021
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!