Nisan Ayında Yatırım Araçlarının Performansı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Nisan ayında yatırımcılar için en yüksek reel getiri BIST 100 endeksinde gerçekleşti. Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE) ile indirgendiğinde yüzde 3,17, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) ile indirgendiğinde ise yüzde 3,59 oranlarına ulaştı. Külçe altın bu dönemde yatırımcısına reel getiri sağlarken, mevduat faizi, devlet iç borçlanma senetleri (DİBS), dolar ve euro kayıplara neden oldu.

Üç Aylık ve Yıllık Değerlendirmeler

Üç aylık dönemde külçe altın, hem Yİ-ÜFE hem de TÜFE ile indirgendiğinde en yüksek reel getiriyi sunarken, DİBS en çok kaybettiren yatırım aracı oldu. Yıllık bazda ise BIST 100 endeksi yatırımcısına en yüksek reel getiriyi sağladı. Ancak, mevduat faizi ve DİBS yatırımcılarına ciddi kayıplar yaşattı.

Yatırım Aracı Reel Getiri (Yİ-ÜFE) Reel Getiri (TÜFE)
Külçe Altın 10,31% 10,08%
DİBS 7,60% 7,80%
BIST 100 23,92% 13,60%
Mevduat Faizi 26,71% 32,81%
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Nisan Ayında Yatırım Araçlarının Performansı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!