1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Ons Altın Değer Kaybetti: Fed PCE Verisi Bekleniyor

Ons Altın Değer Kaybetti: Fed PCE Verisi Bekleniyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın Fiyatları Fed Açıklaması Öncesi Geriledi

Fed’in açıklayacağı enflasyon göstergesi çekirdek PCE öncesi piyasalarda altın fiyatları geriledi. Ons altın, 2363 dolar direncini aşamayarak düşüş yaşadı ve şu an 2341,45 dolardan işlem görüyor.

Amerikan 10 yıllık Hazine tahvillerinin getirilerinin artması ve dolar endeksindeki yükseliş, altın fiyatları üzerinde baskı oluşturdu. Exinity Group baş analisti Han Tan, altın fiyatlarının Fed’in faiz indirimine gitme olasılığını aşırı derecede yüksek görmesinin ardından gerilediğini belirtti. Tan ayrıca, beklenenden yüksek çıkan PCE verilerinin ABD faiz beklentilerini artırarak altını desteklemesi ve 2.300 dolar seviyesini test etmesine neden olabileceğine dikkat çekti.

Analizlere göre, ons altının destek seviyesi 2340-2329 dolar aralığında bulunuyor. Bu seviyenin üzerinde kalınması durumunda ise yeniden 2363 dolar hedeflenebilir.

Altın Fiyatlarındaki Gelişmeler

Altın fiyatları, Fed’in açıklayacağı enflasyon göstergesi öncesi gerilemeye devam ediyor. Özellikle Amerikan 10 yıllık Hazine tahvillerinin getirilerindeki artış ve dolar endeksindeki yükseliş, altın fiyatlarını aşağı çekti. Exinity Group baş analisti Han Tan’ın yorumlarına göre, altın fiyatlarındaki düşüşte Fed’in faiz indirimine ilişkin aşırı beklentilerin etkili olduğu görülüyor. Tan ayrıca, beklenenden yüksek çıkan PCE verilerinin altın fiyatlarını desteklemesi ve 2.300 dolar seviyesinin test edilmesine neden olabileceğini belirtti.

Analistler, ons altın için 2340-2329 dolar aralığının destek seviyesi olduğunu belirtiyorlar. Bu seviyenin üzerinde kalınması durumunda ise 2363 dolar hedef olarak görülüyor.

Ons Altın Değer Kaybetti: Fed PCE Verisi Bekleniyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!