1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Onur Yüksek Teknoloji’nin Halka Arz Büyüklüğü 976,6 Milyon TL’ye Ulaştı

Onur Yüksek Teknoloji’nin Halka Arz Büyüklüğü 976,6 Milyon TL’ye Ulaştı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Onur Yüksek Teknoloji Halka Arzı Detayları

Onur Yüksek Teknoloji’nin halka arz büyüklüğü 976 milyon 645 bin lira olarak gerçekleşti. Halka arzda birim fiyat 49,50 lira olarak belirlenirken halka arz edilen 19 milyon 730 bin lira nominal değerli paylar satışa sunuldu. Talep, halka arz büyüklüğünün 1,15 katına ulaştı.

Açıklamalara göre, halka arz edilen hisselerin yüzde 99,01’i yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 0,72’si yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 0,24’ü yurt dışı bireysel yatırımcılara ve yüzde 0,04’ü yurt dışı kurumsal yatırımcılara tahsis edildi.

Onur Yüksek Teknoloji A.Ş. halka arzı kapsamında toplamda 1.537.888 yatırımcıya 19.730.000 TL nominal değerli paylar dağıtıldı. Bu kapsamda 1.534.483 yurt içi gerçek ve tüzel kişi yatırımcı, 3.353 yabancı gerçek ve tüzel kişi yatırımcı, 50 yerli kurumsal yatırımcı ve 2 yabancı kurumsal yatırımcı pay sahibi oldu.

Halka Arz Süreci ve Sonuçları

Halka arz sürecinde gösterilen yoğun ilgi ve kabul edilen talep, şirketin halka arz edilen paylarını başarılı bir şekilde yatırımcılara sunmasını sağladı. Bu süreçte yurt içi ve yurt dışından geniş bir yatırımcı kitlesinin katılımıyla şirketin büyüme ve gelişme potansiyeline olan güven bir kez daha vurgulandı.

Onur Yüksek Teknoloji’nin halka arzı, şirketin sermaye yapısını güçlendirerek yeni yatırımlara olanak sağlayacak ve rekabet gücünü artıracaktır. Yatırımcılar da şirketin büyüme hedeflerine ortak olarak değer artışı elde etme fırsatını yakalamış oldular.

Onur Yüksek Teknoloji’nin Halka Arz Büyüklüğü 976,6 Milyon TL’ye Ulaştı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!