1. Haberler
  2. Emtia Haberleri
  3. Petrol, OPEC+ Öncesi Aylık Düşüşe Yöneldi

Petrol, OPEC+ Öncesi Aylık Düşüşe Yöneldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Petrol Fiyatları ve OPEC+ Toplantısı Öncesi Durum

Petrol fiyatları, Pazar günü gerçekleşecek OPEC+ arz toplantısı öncesi endişelerle üçüncü günde de düşüş yaşadı. Brent petrol Perşembe günü yüzde 1,9 düştükten sonra 82 dolar civarında seyrediyor. ABD ham petrol varil başına 78 doların altında işlem görüyor ve her ikisi de aylık düşüşe yöneldi.

Petrol fiyatlarındaki düşüşte, Kızıldeniz’de bir gemiye yapılan saldırılar, finans piyasalarındaki olumsuz hava ve Çin talebindeki yavaşlama etkili olmuştur. Bu faktörlerle birlikte haftayı neredeyse değişmeden kapatması beklenen petrol fiyatları, Brent’in yıllık kazancını yüzde 10’un altına düşürdü.

OPEC+’nın bazı kısıtlamaların 2025’e kadar uzatılması ve üretim kesintilerinin devamı beklentisi var. Bu durum, petrol piyasalarında belirleyici bir faktör olabilir. IG Asia Piyasa Stratejisti Yeap Jun Rong’a göre, hafta sonu gerçekleşecek OPEC+ toplantısı, petrol fiyatları için belirleyici olacak. Ancak daha fazla kesinti pek olası görünmüyor ve büyük bir sürpriz olarak karşılanabilir.

Petrol fiyatlarındaki gelişmeler, tüm dünya ekonomisini etkileyebilir. Özellikle enerji maliyetlerindeki değişimler, endüstrilerin maliyetlerini ve tüketici fiyatlarını etkileyebilir. Bu nedenle, OPEC+’nın aldığı kararlar ve piyasalardaki gelişmeler yakından takip edilmelidir.

Petrol, OPEC+ Öncesi Aylık Düşüşe Yöneldi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!