1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Şekerbank, Bedelli Sermaye Artırımı Tarihini Kamuya Duyurdu

Şekerbank, Bedelli Sermaye Artırımı Tarihini Kamuya Duyurdu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Artırımı Detayları

Firma, 1.860.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesini nakden karşılanmak suretiyle 640.000.000 TL arttırarak 2.500.000.000 TL’ye çıkaracak. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından onaylanan artırım işlemi için belirlenen rüçhan hakkı kullanım tarihi 13 Haziran 2024 olarak açıklandı.

Rüçhan Hakkı Kullanımı Süreci

Yeni pay alma hakları, 13 Haziran 2024 ile 27 Haziran 2024 tarihleri arasında 15 gün boyunca kullanılabilecek. Mevcut ortaklar, %34,41 oranında yeni pay alma hakkına sahip olacaklar. Yeni pay alma hakkı kullanımında bir payın nominal değeri 1 TL olacak ve nakit olarak sunulacaktır.

Rüçhan Hakkı Kullanımı ve İşlemler

Yeni pay alma hakkını kullanmak isteyen ortaklar, belirli hesaplara yatırım yapacaklar. Yeni pay alma haklarını kullanmak istemeyen ortaklar ise bu haklarını satabilecekler. Payların satışı ve takası belirli süreçlere tabi olacak ve BİAŞ’ta işlem görecek.

Payların Kaydileştirilmesi ve Satışı

İhraç edilecek paylar kayden izlenecek ve fiziki teslimat yapılmayacak. Rüçhan hakkı kupon pazarı belirli günler arasında açık olacak ve hak sahipleri tarafından kullanılabilecektir. Satılamayan paylar belirli süreçler sonucunda iptal edilecektir.

Şekerbank, Bedelli Sermaye Artırımı Tarihini Kamuya Duyurdu
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!