1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Şişecam Şirketinde Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Atandı

Şişecam Şirketinde Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Atandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şişecam’dan Yönetim Kurulu Değişikliği

Şişecam, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, 28 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen yönetim kurulu toplantısında önemli kararlar aldığını duyurdu.

Toplantıda, Yönetim Kurulu üyesi Sezgin Lüle’nin istifasının kabul edilmesi üzerine, Türk Ticaret Kanunu’nun 363. maddesi gereği yapılacak ilk Genel Kurul’a sunulmak üzere Adnan Bali’nin seçilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren Prof.Dr. Ahmet Kırman’ın istifasıyla boşalan Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Adnan Bali’nin getirilmesine karar verildi.

Adnan Bali Kimdir?

İş Bankası’nın internet sitesinde yer alan biyografisine göre, Adnan Bali, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü mezunudur. Bankacılık kariyerine 1986 yılında İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlamıştır.

Bali, çeşitli kademelerde görev alarak 2006 yılında Genel Müdür Yardımcılığı’na yükselmiş ve 2011 yılında Türkiye İş Bankası A.Ş. Genel Müdürü olarak atanmıştır. Bunun yanı sıra, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş. ve Türkiye İş Bankası A.Ş. Mensupları Munzam Sosyal Güvenlik ve Yardımlaşma Sandığı Vakfı Başkanlığı gibi önemli görevleri de üstlenmektedir.

Adnan Bali, Türkiye İş Bankası A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlığı görevlerinin yanı sıra çeşitli komitelerde de aktif rol almaktadır. Ücretlendirme Komitesi, Risk Komitesi, Sürdürülebilirlik Komitesi ve Yönetim Kurulu Faaliyet İlkeleri Komitesi Başkanlığı ile Kredi Komitesi Üyeliği gibi önemli görevleri yürütmektedir.

Şişecam Şirketinde Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Atandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!