1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Şişecam, SPK’nın talebine yanıt verdi

Şişecam, SPK’nın talebine yanıt verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şişecam Hissesi 31 Mayıs’ta Nasıl Etkilendi?

Şişecam hissesi, 31 Mayıs işlem gününe 52,75 liradan başladı. Gün içinde en yüksek 53,40 TL’yi gördükten sonra 47,60 seviyesine kadar düşerek devre kesici devreye girdi. Hisse günü yüzde 6’dan fazla değer kaybıyla 47,68’den kapattı.

SPK’nın Yazılı Açıklaması

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Şişecam’ın 31 Mayıs’taki fiyat hareketleriyle ilgili yapılan başvuruya dair bir açıklama yaptı. SPK, söz konusu başvurunun şikayetleri içerdiğini ve gerekli incelemelerin yapılacağını belirtti.

SPK’nın İnceleme Süreci

SPK, Şişecam hisselerindeki fiyat ve miktar hareketlerini 6362 Sayılı Sermaye Piyasası Kanunu’na göre değerlendireceğini ve gerektiğinde detaylı incelemeler yapacağını açıkladı. Mevzuata aykırı durum tespit edilmesi halinde sonuçlar kamuya duyurulacak.

Yatırımcıların Talepleri

Yatırımcılardan gelen şikayetlerde, Şişecam hisselerindeki satış işlemlerinin incelenmesi ve sorumluların belirlenerek gerekli yaptırımların uygulanması talep ediliyor. SPK, bu talepler doğrultusunda gerekli adımları atacağını belirtti.

Şişecam, SPK’nın talebine yanıt verdi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!