1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Şişecam, Yatırımcılar İçin Önemli Bir Adım Atarak Hisse Hareketlerinin Analiz Edileceği Tarihi Açıkladı

Şişecam, Yatırımcılar İçin Önemli Bir Adım Atarak Hisse Hareketlerinin Analiz Edileceği Tarihi Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şişecam KAP Açıklaması ve SPK Başvurusu

Şişecam, 31 Mayıs tarihinde Borsa İstanbul’da gerçekleşen işlemlerin incelenmesi için Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuruda bulunacağını açıkladı. Şirketin KAP’a yaptığı açıklamada, halka açık paylarda görülen işlemlerin ve yatırımcı şikayetlerinin incelenmesi amacıyla bu adımın atıldığı belirtildi.

Şirketin yapmış olduğu açıklamada, SPK’ya başvuru kararının, Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili hükümleri doğrultusunda alındığı vurgulandı. Bu adımın, şirketin ve yatırımcıların zarara uğramasına neden olan, yanıltıcı izlenim uyandırmayı amaçlayan işlemlerin incelenmesi ve gerekli yasal yaptırımların uygulanması için atıldığı belirtildi.

Şirketin KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Şirketimiz Yönetim Kurulu tarafından, 31 Mayıs tarihinde halka açık paylarımızda görülen işlemler ve değerli şirket yatırımcılarımızın şikayetleri sebebiyle, SPK’ya başvurulmasına karar verilmiştir. Bu karar doğrultusunda ilgili başvuru 10 Haziran tarihinde gerçekleştirilmiştir.”

31 Mayıs’ta Şişecam Hissesi Nasıl Etkilendi?

31 Mayıs günü Şişecam hissesi, 52,75 TL seviyesinden işlem görmeye başladı. Ancak gün içerisinde yaşanan dalgalanmalar sonucunda hisse değer kaybı yaşadı. En yüksek 53,40 TL’yi gördükten sonra 47,60 seviyesine kadar gerileyen hisse, devre kesici uygulamasıyla karşılaştı. Günü yüzde 6’nın üzerinde bir değer kaybıyla 47,68 TL seviyesinden tamamladı.

Şişecam hissesi üzerinde yaşanan bu dalgalanmaların ardından şirketin SPK’ya başvurması, yatırımcılar arasında merak konusu oldu. Şirketin aldığı bu kararın ardından SPK’nın yapacağı incelemeler ve alınacak kararlar, şirket hisselerinin gelecekteki seyrini etkileyebilecek önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Şişecam, Yatırımcılar İçin Önemli Bir Adım Atarak Hisse Hareketlerinin Analiz Edileceği Tarihi Açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!