1. Haberler
  2. Haberler
  3. Şişecam’ın Eurobond İhraçlarına 5 Milyar Dolara Yakın Talep Geldi!

Şişecam’ın Eurobond İhraçlarına 5 Milyar Dolara Yakın Talep Geldi!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şişecam, Rekor Taleple Tarihi Bir Başarıya İmza Attı

Şişecam, dört kıtaya yayılan üretim faaliyetleri ve 150’den fazla ülkeye ihracat yaparak küresel büyümesini sürdürüyor. Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği Eurobond ihracında rekor talep alarak Cumhuriyet tarihinin en büyük şirket tahvil ihracına imza attı. Şişecam, artan talep üzerine ilgili ihraçlarını 1,5 milyar dolara yükseltti ve toplam talep 5 milyar dolara yaklaşarak rekor kırdı.

Yüksek Taleple 1,5 Milyar Dolarlık Tahvil İhracı

Geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği 1,1 milyar dolarlık Eurobond ihracına gelen toplamda 3,5 milyar doların üzerindeki taleple en büyük şirket tahvil ihracına imza atan Şişecam, rekorlarını arttırıyor. Türkiye dışı kurumsal yatırımcılardan gelen yoğun talep sonucunda Şişecam, tahvil ihracını 1,5 milyar dolara çıkardı ve uluslararası kuruluşlardan 5 milyar dolara yakın talep aldı.

İhraç Edilen Tahvillerin Detayları

Vade Tahvil Miktarı Kupon Faizi
5 Yıl 675 milyon dolar %8,056
8 Yıl 825 milyon dolar %8,455

Şişecam’ın Citigroup Global Markets Limited, HSBC Bank plc, J.P. Morgan Securities plc ve Merrill Lynch International tarafından yetkilendirilen iki ihraçta kupon faizleri aynı seviyede olup, tahvil getirilerinin ağırlıklı ortalamaları sırasıyla %8,056 ve %8,455 seviyesinde gerçekleşti. Dünya genelinden yoğun talep gören tahvillerin yüzde 37’si İngiltere, yüzde 36’sı ABD, yüzde 15’i Avrupa ve yüzde 12’si ise başta Hong Kong olmak üzere Asya ve Orta Doğu menşeli fon ve finans kuruluşları tarafından satın alındı.

Şişecam’ın Eurobond İhraçlarına 5 Milyar Dolara Yakın Talep Geldi!
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!