SoftBank Group’un 2023 Mali Yılı Performansı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya merkezli teknoloji ve yatırım devi SoftBank Group, 2023 mali yılı sonuçlarını açıkladı. Şirketin 2023 yılındaki performansı, dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu.

Net Kar ve Zarar

SoftBank Group’un 2023 mali yılı ocak-mart döneminde 231,1 milyar yen net kar elde ettiği belirtildi. Ancak, nisan 2023-mart 2024 mali yılı genelinde 227,6 milyar yen net zarar açıkladığı da bilgiler arasında yer alıyor. Bu durum, şirketin kar zarar dengesindeki dalgalanmaları gözler önüne seriyor.

Toparlanma Süreci

Şirketin son 3 yılda en düşük net zararı açıklaması, bir toparlanma sürecine girdiğini gösteriyor. Satış gelirlerindeki artış ve toplam yatırım kaybındaki azalma, SoftBank’ın finansal performansını olumlu yönde etkiledi. Baş Finans Direktörü Goto Yoşimitsu, yapılan basın toplantısında şirketin toparlanma sürecine odaklandığını belirtti.

2024 Mali Yılı Beklentileri

SoftBank Group, piyasadaki belirsizlikler nedeniyle 2024 mali yılına ilişkin beklentilerini henüz açıklamadı. Ancak, şirketin gelecek dönemdeki stratejileri ve hedefleri merak konusu olmaya devam ediyor. Yatırımcılar ve sektör analistleri, SoftBank’ın gelecek adımlarını yakından takip etmeye devam edecek.

Mali Yıl Net Kar/Zarar Satış Gelirleri Toplam Yatırım Kaybı
2021 1,7 trilyon yen net zarar
2022 970,1 milyar yen net zarar
2023 231,1 milyar yen net kar 6,76 trilyon yen satış geliri 559,3 milyar yen toplam yatırım kaybı
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
SoftBank Group’un 2023 Mali Yılı Performansı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!