1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. SPK, 2 Şirketin İlk Halka Arzını Onayladı

SPK, 2 Şirketin İlk Halka Arzını Onayladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK’nın Onayladığı Şirket İşlemleri

SPK, son bültenine göre bazı önemli şirket işlemlerini onayladı. Özyaşar Tel ve Galvanizleme Sanayi AŞ ile Onur Yüksek Teknoloji AŞ’nin ilk halka arz işlemleri onaylanmış durumda. Özyaşar Tel için pay başına 28 lira, Onur Yüksek Teknoloji için ise pay başına 49,50 lira fiyat belirlenmiş.

Birko Birleşik Koyunlular Mensucat Ticaret ve Sanayi AŞ’nin 20 milyon lira tutarındaki bedelli sermaye artırımı da SPK tarafından onaylanmış. Ayrıca, Zedur Enerji Elektrik Üretim AŞ ve Sanica Isı Sanayi AŞ’nin bedelsiz sermaye artırımları da kabul edilmiş durumda.

SPK ayrıca, Sasa Polyester Sanayi AŞ ve Derlüks Yatırım Holding AŞ’nin tahsisli sermaye artırımı başvurularını da onaylamış. Bu işlemler şirketlerin büyüme ve yatırım stratejilerine destek olacak nitelikte.

Diğer yandan, SPK’nın onayladığı borçlanma aracı ihracı başvuruları arasında Atılım Faktoring AŞ, İş Faktoring AŞ, QNB Finans Faktoring AŞ, ZİP Finansman AŞ ve Fiba Faktoring AŞ yer alıyor. Bu şirketlerin başvuruları da SPK tarafından olumlu karşılanmış.

Son olarak, Trive Portföy Yönetimi AŞ’nin Trive Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verilmesi de SPK’nın aldığı kararlar arasında. Bu fon, yeni girişimlere yatırım yaparak ekonomiye canlılık kazandıracak bir rol üstlenecek.

SPK, 2 Şirketin İlk Halka Arzını Onayladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!