1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. SPK, 3 Şirketin İlk Halka Arzını Onayladı

SPK, 3 Şirketin İlk Halka Arzını Onayladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırım Kurulu Kararları

Yatırım Kurulu, son toplantısında birçok önemli karara imza attı. Kurul, Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ, Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret AŞ’nin ilk halka arzına onay verdi.

Halka Arz Onayları

  • Horoz Lojistik Kargo Hizmetleri ve Ticaret AŞ: 55 TL
  • Yiğit Akü Malzemeleri Nakliyat Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ: 34,68 TL
  • Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Ticaret AŞ: 22,98 TL

Diğer Önemli Kararlar

Kurul ayrıca Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret AŞ’nin bedelsiz pay ihracına onay verirken, birçok finansal kuruluşun borçlanma aracı ihracı başvurularını da onayladı. Erişim engeli kararları kapsamında ise Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak internet aracılığıyla yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 41 internet sitesine erişimin engellenmesi kararı alındı.

Ayrıca Kurul, ARDVENTURE Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’nin kuruluşuna izin verirken, birçok girişim sermayesi yatırım fonunun da kuruluşuna onay verdi. Ayrıca fonların katılma paylarının ihracına ilişkin ihraç belgelerini onayladı.

Kurul, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği’nin yönetim kontrolüne sahip olduğu Tarım Kredi Holding AŞ’nin kanun kapsamına alınması talebini olumlu karşıladı. Aynı zamanda fonların dönüşümüne ve çeşitli fonların izahname tadil metinlerinin onaylanmasına da onay verdi.

SPK, 3 Şirketin İlk Halka Arzını Onayladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!