1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. SPK, 42 internet sitesi hakkında hukuki işlem başlattı

SPK, 42 internet sitesi hakkında hukuki işlem başlattı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) İnternet Üzerinden İzinsiz Foreks İşlemleriyle Mücadelesi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), son dönemde internet üzerinden izinsiz foreks işlemi gerçekleştiren sitelerle mücadelesini sürdürüyor. SPK, yaptığı incelemeler sonucunda izinsiz foreks işlemi gerçekleştiren 42 internet sitesi hakkında erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatıldığını duyurdu.

Kurul, Türkiye’de yerleşik kişilere internet aracılığıyla yurtdışında kaldıraçlı işlem yaptıran sitelerin tespit edilmesi üzerine Sermaye Piyasası Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince erişimin engellenmesi için adımlar attı. SPK’nın bu konuda aldığı kararlarla, yatırımcıların korunması ve denetim altında olmayan faaliyetlerin önlenmesi hedeflenmektedir.

Haftalık bülteninde yer alan bilgilere göre, SPK tarafından izinsiz işlem gerçekleştirdiği tespit edilen ve hukuki süreç başlatılan siteler şunlardır:

  • Örnek Site 1
  • Örnek Site 2
  • Örnek Site 3
  • Örnek Site 4
  • Örnek Site 5

SPK’nın bu kararlarıyla yatırımcıların güvenliği ve piyasanın düzeni gözetilmekte, yatırımcıların izinsiz ve denetimsiz platformlara yönlendirilmesinin önüne geçilmeye çalışılmaktadır. Foreks piyasalarında yatırım yapacak bireylerin lisanslı ve denetlenen aracı kurumlarla işlem yapmaları önem taşımaktadır.

SPK, 42 internet sitesi hakkında hukuki işlem başlattı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!