1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. SPK Bülteninde: Bir Şirketin Bedelsiz Hisse Senedi Dağıtımı Onaylandı

SPK Bülteninde: Bir Şirketin Bedelsiz Hisse Senedi Dağıtımı Onaylandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK’dan Onaylar ve Kararlar

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), son toplantısında çeşitli şirketlerin borçlanma araçları, sermaye artırımları ve yatırım fonlarına ilişkin başvuruları değerlendirdi. SPK, Zorlu Faktoring AŞ, Sümer Faktoring AŞ, Çağdaş Faktoring AŞ, Zorlu Enerji Elektrik Üretim AŞ, Turkish Bank AŞ, Teknosa İç ve Dış Ticaret AŞ gibi şirketlerin borçlanma araçları ihracı taleplerini onayladı.

Ayrıca, Eksun Gıda Tarım Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 530 milyon liralık bedelsiz sermaye artırımı başvurusu da SPK tarafından onaylandı. Aktif Yatırım Bankası AŞ, Katılım Varlık Kiralama AŞ, Halk Varlık Kiralama AŞ gibi kuruluşların da belirli tutarlarda varlığa dayalı menkul kıymet ihracı ve kira sertifikası ihracı talepleri kabul edildi.

Kurul ayrıca, N Capital Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı AŞ’nin kuruluşuna izin verilmesi talebini olumlu karşıladı. Ayrıca, çeşitli portföy yönetim şirketlerinin girişim sermayesi yatırım fonları kuruluşlarına ilişkin talepleri de kabul edildi. İş Portföy Yönetimi AŞ’nin İş Portföy Altın Katılım Borsa Yatırım Fonu’nun halka arzına ilişkin izahnamesi de SPK tarafından onaylandı.

Suç Duyuruları ve İdari Para Cezaları

Suç Duyuruları ve İdari Para Cezaları

Kurul, Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret AŞ (KLMSN) pay piyasasındaki işlemlerle ilgili inceleme sonucunda bir kişiye 3 milyon 390 bin 919,70 lira idari para cezası verilmesine karar verdi. Ayrıca, Türkiye’de yerleşik kişilere internet üzerinden yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptırıldığı belirlenen 31 internet sitesine erişimin engellenmesi için hukuki işlemlerin başlatılmasına karar verildi.

SPK Bülteninde: Bir Şirketin Bedelsiz Hisse Senedi Dağıtımı Onaylandı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!