SPK Kararları ve Halka Arz Onayları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK Kararları

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından yapılan açıklamalara göre, Koton Mağazacılık Tekstil Sanayi ve Ticaret AŞ’nin pay başına 30,50 liradan, Lila Kağıt Sanayi ve Ticaret AŞ’nin ise 37,39 liradan halka arz başvurusu onaylandı. Bu kararlarla birlikte, şirketlerin halka arz süreçleri başlamış oldu.

SPK ayrıca, Şeker Finansal Kiralama AŞ’nin 50 milyon lira tutarındaki bedelsiz sermaye artırımı talebini onayladı. Türk Ekonomi Bankası AŞ’nin ise 100 milyon avro tutarındaki borçlanma aracı ihracı başvurusu kabul edildi.

Kurul, bilgi sistemleri bağımsız denetimi sonucunda mevzuata aykırılıklar tespit edilen bazı menkul kıymetler ve aracı kurumlar hakkında idari para cezaları uygulama kararı aldı. Acar Menkul Değerler AŞ, Marbaş Menkul Değerler AŞ ve Piramit Menkul Kıymetler AŞ’ye 139 bin 566’şar lira, Strateji Menkul Değerler AŞ’ye ise 69 bin 783 lira idari para cezası verildi.

Ayrıca, Derimod Konfeksiyon Ayakkabı Deri Sanayi ve Ticaret AŞ’nin pay piyasasında gerçekleştirdiği işlemler incelendi ve 2 kişiye idari para cezası uygulandı. SPK, Türkiye’de yerleşik kişilere yönelik olarak yurt dışında kaldıraçlı işlem yaptığı belirtilen 39 web sitesine erişim engeli getirilmesi için hukuki işlemlerin başlatılmasına karar verdi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
SPK Kararları ve Halka Arz Onayları
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!