1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. SPK’dan 1 Bedelsiz ve 1 Bedelli İşlem Onayı Geldi

SPK’dan 1 Bedelsiz ve 1 Bedelli İşlem Onayı Geldi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SPK Kurulundan Onaylı Şirket İşlemleri

SPK bültenine göre, kurul Smart Güneş Enerjisi Teknolojileri Araştırma Geliştirme Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ’nin 250 milyon lira, Akdeniz Faktoring AŞ’nin 200 milyon lira ve Türkiye Halk Bankası AŞ’nin 60 milyar lira borçlanma aracı ihracı başvurusuna onay verdi. Ayrıca, Tera Yatırım Menkul Değerler AŞ’nin 105 milyon lira bedelsiz sermaye artırımı başvurusu ile Şekerbank Türk AŞ’nin 640 milyon lira bedelli sermaye artırımı başvurusu da onaylandı.

Yatırım ve Sermaye Piyasası Düzenlemeleri

Yatırım ve Sermaye Piyasası Düzenlemeleri

SPK ayrıca Nurol Varlık Kiralama AŞ’nin 1 milyar lira, Emlak Varlık Kiralama AŞ’nin 3 milyar liralık yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikası ihracını da onayladı. RE-PIE Portföy Yönetimi AŞ Vole Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun kuruluşuna izin verilmesi, BV Portföy Yönetimi AŞ Hisse Senedi Şemsiye Fonu’nun kuruluşuna izin verilmesi talebini olumlu karşılayan SPK, sektördeki yeni girişimlere destek olmayı sürdürüyor.

– Suç duyuruları ve idari para cezaları

Kristal Kola ve Meşrubat Sanayi Ticaret AŞ (KRSTL) ve Kaplamin Ambalaj Sanayi ve Ticaret AŞ (KAPLM) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemler ile ilgili olarak yapılan incelemeler sonucunda idari para cezaları uygulandı. SPK, sermaye piyasası kanunları kapsamında suç duyurusunda bulunarak sektördeki düzeni korumaya yönelik adımlar atmaya devam ediyor.

SPK’nın yaptığı düzenlemelerle yatırımcıların korunması, şeffaf ve adil bir piyasa ortamının oluşturulması hedeflenmektedir. Sermaye piyasalarında sağlıklı bir işleyiş için yapılan denetimler ve yaptırımlar, sektörün güvenilirliğini artırmayı amaçlamaktadır.

SPK’dan 1 Bedelsiz ve 1 Bedelli İşlem Onayı Geldi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!