1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. SPK’ya Yüzde 200 Bedelsiz İçin Başvuruda Bulundu

SPK’ya Yüzde 200 Bedelsiz İçin Başvuruda Bulundu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş.’den Sermaye Artırımı Açıklaması

Gersan Elektrik Ticaret ve Sanayi A.Ş. (GEREL) bugün yaptığı Kamuyu Aydınlatma Platformu açıklamasında, bedelsiz sermaye artırımına ilişkin SPK başvurusu yapıldığını duyurdu. Şirket, mevcut 80.000.000 TL olan sermayesini %200 oranında artırarak 160.000.000 TL’ye yükseltmeyi planlıyor.

GEREL’in bu adımı, şirketin büyüme ve gelişme stratejilerine destek olmayı hedefliyor. Sermaye artırımı, iç kaynakların güçlendirilmesi ve yeni yatırımların finansmanı için önemli bir adım olarak karşımıza çıkıyor.

Açıklamada, bedelsiz sermaye artırımı ve Esas Sözleşme’nin “Kayıtlı Sermaye ve Hisse Senetlerinin Nev’i” başlıklı maddesinin tadiline ilişkin gerekli yasal izinlerin alınması için Sermaye Piyasası Kurulu’na 3 Haziran 2024 tarihinde başvuru yapıldığı belirtilmiş.

GEREL’in sermaye artırımı süreci, şirketin geleceğe yönelik büyüme stratejilerini destekleyecek ve yatırımcılara olumlu sinyaller gönderecektir. Bu adımın şirketin rekabet gücünü artırması ve piyasadaki konumunu güçlendirmesi beklenmektedir.

SPK’ya Yüzde 200 Bedelsiz İçin Başvuruda Bulundu
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!