1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Spotify Premium Ücretlerini Artırdı: ABD Pazarında Zam Kararı

Spotify Premium Ücretlerini Artırdı: ABD Pazarında Zam Kararı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Spotify, ABD’de Abonelik Fiyatlarını Artırdı

Popüler dijital müzik platformu Spotify, ABD’deki müşterileri için abonelik fiyatlarını yükseltti. Bireysel plan 10,99 dolardan 11,99 dolara, ikili plan 14,99 dolardan 16,99 dolara ve aile planı ise 16,99 dolardan 19,99 dolara çıkarıldı. Ancak Türkiye fiyatlarında henüz bir artış olmadı.

Şirketin gelirindeki yüzde 20’lik artış, premium abone sayısındaki yükseliş ve rekor seviyedeki karlılık döneminde, fiyat artışı kararı dikkat çekti. Spotify sözcüleri, “Premium Bireysel’in fiyatını artırarak, ürün tekliflerini ve özellikleri geliştirmeye devam edeceğiz” şeklinde açıklama yaptılar.

Yeni aboneler için hemen geçerli olan fiyatlandırma değişikliği, mevcut aboneleri Temmuz faturalandırma döneminden itibaren etkileyecek. Spotify, müşterilerine daha iyi bir deneyim sunabilmek adına sürekli olarak platformunu güncellemeye ve yenilikler eklemeye odaklanıyor.

Spotify’ın abonelik fiyatlarındaki bu artış, diğer dijital hizmet sağlayıcılarının da benzer adımlar atabileceği konusunda da bir sinyal olarak değerlendiriliyor. Müzik ve dijital içerik platformlarının rekabetçi ortamında, hizmet kalitesini artırmak için yapılan bu tür değişiklikler yaygın bir uygulama haline gelmeye başlıyor.

Spotify Premium Ücretlerini Artırdı: ABD Pazarında Zam Kararı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!