1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. TAV, Almatı’da Yepyeni Bir Terminal Binayı Hizmete Açtı

TAV, Almatı’da Yepyeni Bir Terminal Binayı Hizmete Açtı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yeni Dış Hatlar Terminali Almatı Havalimanı’na Yenilik Getiriyor

Almatı Havalimanı’nda, TAV tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, yeni dış hatlar terminali inşaatı tamamlanarak hizmete açıldı. Bu yeni terminal binası, 54 bin metrekarelik geniş bir alana sahip. Ayrıca, eski terminalin iç hatlara dönüştürülmesiyle birlikte havalimanının yolcu kapasitesi önemli ölçüde arttı. Yıllık 7 milyon olan yolcu kapasitesi, artık 14 milyonun üzerine çıkmış durumda.

Yeni terminal binasında, toplamda 12 biniş kapısı bulunmakta, bunlardan yedisi köprülerle yolculara hizmet sunuyor. Terminalde ayrıca 3 bin 230 metrekarelik gümrüksüz satış alanı ve 786 araçlık otopark bulunuyor. Önümüzdeki yıllarda, Eylül 2024’te tamamlanacak olan çalışmalarla birlikte otopark kapasitesi 1.200 araca çıkarılacak.

Almatı Havalimanı’nın bu yeni terminali, modern tasarımı ve geniş hizmet alanlarıyla yolculara konforlu ve keyifli bir seyahat deneyimi sunmayı hedefliyor. Yenilenen tesisler ve artan kapasite, havalimanının uluslararası standartlara uygun şekilde hizmet vermesini sağlayacak.

TAV, Almatı’da Yepyeni Bir Terminal Binayı Hizmete Açtı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!