TAV Havalimanları Yolcu Sayısında Artış Yaşadı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şirketin açıklamasına göre, TAV Havalimanları yılın ilk üç ayında geçen yıla göre yüzde 22 artışla 17,1 milyon yolcuya hizmet verdi. Dış hat trafiğinde ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artış sağlandı.

İcra Kurulu Başkanı Serkan Kaptan’dan Değerlendirme

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kaptan, artan turizm sezonu ve havayollarının filo genişletme stratejilerinin olumlu etkilerini vurgulayarak, şirketin başarısının finansal sonuçlara da yansıdığını belirtti. Ciroların yüzde 28 arttığını ve net karın pozitife döndüğünü açıkladı.

Gelecek Yatırım Planları ve Beklentiler

Serkan Kaptan, 2024’te yüksek sezon olan yaz aylarında canlı bir trafik beklentisi içinde olduklarını ve planladıkları yatırım programının takvime uygun ilerlediğini ifade etti. Antalya, Almatı ve Ankara Esenboğa havalimanlarına yapacakları yatırımların yanı sıra Medine Havalimanı’nın kapasitesini artırma kararı aldıklarını belirtti.

Yatırımlarını sürdürdüklerini ve 2024’te 430-490 milyon euro arasında FAVÖK beklediklerini dile getiren Kaptan, orta vadede tarihi en yüksek FAVÖK seviyesine ulaşma hedeflerinin kısa zamanda gerçekleşeceğine olan inancını paylaştı.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
TAV Havalimanları Yolcu Sayısında Artış Yaşadı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x