1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. TCMB’den Karahan Açıklaması: Türk Lirasının Reel Olarak Değer Kazanmasını Bekliyoruz

TCMB’den Karahan Açıklaması: Türk Lirasının Reel Olarak Değer Kazanmasını Bekliyoruz

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TCMB Başkanı Fatih Karahan Arap Bankacılık Zirvesi’nde Konuştu

TCMB Başkanı Fatih Karahan, Arap Bankacılık Zirvesi’nde önemli açıklamalarda bulundu. Karahan, ülkeler arası yerel para birimleriyle yapılan ticaretin sınırlı olmasının ekonomileri şoklara karşı kırılgan hale getirdiğine dikkat çekti. Bu durumun, ülkelerin dış şoklara karşı dayanıklılığını azalttığını belirtti.

Karahan, Haziran ayında manşet enflasyonda ciddi bir gerileme beklediklerini ifade etti. Ayrıca, sıkı para politikasının devam edeceğini vurgulayarak, Türk Lirası’nın reel olarak değer kazanmasını beklediklerini söyledi. Bu durumun enflasyonun kontrol altına alınmasına ve ekonomik istikrarın sağlanmasına katkı sağlayacağını belirtti.

TCMB Başkanı, Türkiye’nin ekonomik güvenilirliğini artırmak ve uluslararası ticarette daha etkin rol almak için yapısal reformlara odaklanılması gerektiğini ifade etti. Karahan, finansal istikrarın sağlanması ve ekonomik büyümenin sürdürülebilir hale getirilmesi için atılması gereken adımların önemine değindi.

TCMB’den Karahan Açıklaması: Türk Lirasının Reel Olarak Değer Kazanmasını Bekliyoruz
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!