1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Teknoloji Hisseleri Wall Street’te Yeniden Öne Çıkıyor

Teknoloji Hisseleri Wall Street’te Yeniden Öne Çıkıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Wall Street’te Vadeli Endeksler Karışık Seyrederken Teknoloji Hisseleri Öne Çıkıyor

Wall Street’in yeni haftasında vadeli endeksler karışık bir seyir izliyor. Özellikle teknoloji sektörü hisselerinin ağırlıklı olduğu Nasdaq 100 vadeli endeksi yüzde 0,38 artış göstererek dikkat çekiyor. Diğer taraftan Dow Jones Sanayi Endeksi ve S&P 500 vadeli endeksi ise belirsiz bir seyir sergiliyor.

Nasdaq’ta yaşanan yukarı yönlü hareketin arkasında GameStop hisselerinin seans öncesi işlemlerde yüzde 86,47 oranında yükselmesi etkili oldu. Bu durum, yatırımcıların dikkatini çeken bir gelişme olarak öne çıkıyor.

Teknoloji devleri Nvidia ve AMD de günün önemli şirketlerinden bazıları. Nvidia, yapay zeka çiplerinin periyodik olarak güncelleneceğini ve 2026 yılında yeni bir platformun piyasaya sürüleceğini duyurdu. Bu haberi takiben Nvidia hisseleri yüzde 2,16 oranında değer kazandı. Öte yandan AMD, yeni çiplerini duyurarak yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardı ve hisseleri yüzde 1,41 oranında değer kazandı.

Wall Street’te vadeli endekslerdeki bu karışık seyir, yatırımcılar arasında belirsizlik yaratırken, teknoloji sektöründeki hareketlilik dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor.

Teknoloji Hisseleri Wall Street’te Yeniden Öne Çıkıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!