Tesla, Çalışanlarının Yüzde 10’undan Fazlasını İşten Çıkaracak

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD merkezli elektrikli araç üreticisi Tesla, rekabetin artması ve talebin düşmesi nedeniyle zor bir karar almak zorunda kaldı. Şirket, çalışanlarının yüzde 10’undan fazlasını işten çıkaracak.

Tesla’nın piyasa değeri açısından dünyanın en büyük otomobil üreticisi olmasına rağmen, elektrikli araç pazarındaki hızlı değişimler karşısında ayak uydurmakta zorlanıyor. Şirket içi kaynaklara dayandırılan bilgilere göre, Tesla yönetimi son birkaç ay içinde önemli ekip üyelerini belirleme yoluna gitti, hisse senedi mükâfatlarını durdurdu ve bazı çalışanların yıllık değerlendirmelerini iptal etti.

Tesla’nın dünya genelinde 140 bin 473 çalışanı bulunuyor ve şirketin yaklaşık 15 bin çalışanını işten çıkarması bekleniyor. Geçtiğimiz yılın Şubat ayında New York’taki çalışanlarının yüzde 4’ünü işten çıkaran Tesla, bu kez daha geniş kapsamlı bir işten çıkarma sürecine girmiş durumda.

Elektrikli araç teknolojisinin hızla gelişmesiyle birlikte Tesla’nın da sürekli olarak yenilenmesi ve değişime ayak uydurması gerekiyor. Şirketin aldığı bu zorlu kararın, sektördeki rekabetin getirdiği baskılar ve pazarın dinamiklerine ayak uydurma çabalarından kaynaklandığı belirtiliyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tesla, Çalışanlarının Yüzde 10’undan Fazlasını İşten Çıkaracak
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!