1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. THY ve IAE Arasındaki Anlaşmalar Yeniden Düzenlendi

THY ve IAE Arasındaki Anlaşmalar Yeniden Düzenlendi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Kararı

Dün (3 Temmuz) Türk Hava Yolları A.O tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin filosunda bulunan PW1100G-JM tipi motorlu A320/321NEO uçaklarındaki operasyonel sorunların etkilerini azaltma kararı alındığı belirtildi.

Yönetim Kurulu tarafından alınan kararla, bu motorlara sahip uçaklardaki oluşan sorunların giderilmesi amacıyla International Aero Engines, LLC (IAE) ile anlaşmaların revize edilerek Türk Hava Yolları’nın zararlarının tazmin edilmesine yönelik uzlaşmaya varıldığı duyuruldu.

THY’nin bu kararı, filosundaki modern uçakların güvenliğine verdiği önemi ve operasyonel mükemmeliyeti sağlama kararlılığını bir kez daha gözler önüne seriyor.

Şirketin filosunda bulunan teknolojik açıdan ileri seviyedeki uçaklar, dünya genelindeki hava taşımacılığı standartlarına uygun olarak sürekli olarak güncellenmekte ve bakımları titizlikle yapılmaktadır. Bu sayede yolculara en yüksek seviyede güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunulmaktadır.

THY ve IAE Arasındaki Anlaşmalar Yeniden Düzenlendi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!