TIER Projesi ve Dünya Bankası Kredisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünya Bankası, Türkiye’deki imalatçılara destek olmak amacıyla TIER Projesi kapsamında kredi sağlayacak. Bu proje ile Türkiye’deki sanayi sektöründe çevreye zararlı etkileri azaltacak temiz teknolojilerin kullanımını teşvik edilmesi hedeflenmektedir.

Kredi anlaşması, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası (TKYB) Genel Müdürü İbrahim Öztop ve Hazine ve Maliye Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü Kerem Dönmez tarafından imzalanmıştır. Dünya Bankasını ise Humberto Lopez temsil etmiştir.

TIER Projesi, Türkiye’deki imalatçılara uzun vadeli finansman olanakları sunarak, çevre, iklim, üretkenlik, sağlık ve dirençlilik üzerinde olumsuz etkileri olan zararlı emisyonların azaltılmasını hedeflemektedir. Bu proje ile sanayinin yeşil dönüşümü desteklenerek, parçacık madde emisyonları yüzde 40, azot oksit emisyonları yüzde 30 oranında azaltılacak ve sera gazı emisyonları yılda 220 bin ton azaltılması amaçlanmaktadır.

Dünya Bankası Türkiye Ülke Direktörü Humberto Lopez, projeyle ilgili olarak Türkiye’nin küresel piyasada rekabet gücünü artırmak için sanayi sektöründen kaynaklı emisyonların azaltılmasının önemini vurgulamıştır. Dünya Bankası, Türkiye’nin iklim ve çevre politikalarının hedeflerine ulaşmasına destek olmayı amaçlamaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
TIER Projesi ve Dünya Bankası Kredisi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!