Trade Winds Ticaret Forumu ve İstanbul’da Ticaret Buluşması

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Trade Winds Ticaret Forumu

Amerikan Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen Trade Winds, Amerikan şirketlerini Avrupa ve Avrasya’ya taşıyan en büyük ticaret misyonu ve iş geliştirme forumudur. Bu yıl 14’üncüsü gerçekleştirilecek olan etkinlik, İstanbul’da gerçekleşecek ve 120’den fazla Amerikan şirketini bir araya getirecek.

İstanbul’da Ticaret Buluşması

13-15 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan iş forumu, ticaretten sorumlu Amerikalı diplomatlar ile Avrupa ve Avrasya ülkelerinden ticaret uzmanlarını bir araya getirecek. Bu üç günlük etkinlikte, Amerikan ve Türk şirketleri yatırım ve ortaklık fırsatlarını değerlendirecek ve networking imkanlarından faydalanacak.

Liderlerin Buluşması

Ticaret Müsteşarı Marisa Lago liderliğinde gerçekleşecek olan forumda, Amerikalı ve Türk liderler bir araya gelerek ikili ticaret ilişkilerini güçlendirmeyi ve ortak menfaatler üzerinde çalışmayı planlıyor. Bu buluşmalar, enerji, iklim ve ticaret konularındaki kararlılıklarını teyit etmeyi amaçlıyor.

Ekonomiye Katkı

Trade Winds forumu, 2008 yılından bu yana yaklaşık 600 iş anlaşmasının yapılmasına direkt destek sağlayarak 3,7 milyar doların üzerinde değere ulaştı. Binlerce Amerikan şirketinin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, işletmeler arası toplantılar düzenleyerek küresel ticaretin gelişimine katkı sağladı.

Amerikan Büyükelçisi’nden Açıklama

ABD Büyükelçisi Jeffry Flake, Trade Winds’te yüzlerce Amerikan şirketinin yer alacak olmasının, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri arasındaki ticari ilişkilerin geleceği hakkında umut verici bir işaret olduğunu belirtti. Ticaret faaliyetlerinin istihdam ve refahı arttırmaya yönelik olduğunu vurgulayan Flake, iki ülke arasındaki ticari bağların güçlenmesine katkı sağlayacaklarını ifade etti.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Trade Winds Ticaret Forumu ve İstanbul’da Ticaret Buluşması
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!