TÜİK Mart Ayı H-ÜFE Verilerini Açıkladı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayına ilişkin Haberleşme ve Ulaştırma Hizmetleri Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE) verilerini açıkladı. Mart ayında H-ÜFE, bir önceki aya kıyasla %3,64 artarak dikkat çeken bir yükseliş gösterdi. Geçen yılın aralık ayına göre ise %22,96, geçen yılın aynı ayına kıyasla %85,41 ve on iki aylık ortalamalara göre %78,09 artış kaydedildi.

Bu verilere göre endeks, özellikle ulaştırma ve depolama hizmetlerinde %78,53, konaklama ve yiyecek hizmetlerinde %90,25, bilgi ve iletişim hizmetlerinde %91,35 gibi sektörlerde belirgin artışlar gösterdi. Ayrıca gayrimenkul hizmetlerinde %71,21, mesleki, bilimsel ve teknik hizmetlerde %96,31, idari ve destek hizmetlerinde ise %97,65’lik bir artış yaşandı.

Bunun yanı sıra, H-ÜFE’de bir önceki aya göre ulaştırma ve depolama hizmetlerinde %2,86, konaklama ve yiyecek hizmetlerinde %3,68, bilgi ve iletişim hizmetlerinde %2,8, gayrimenkul hizmetlerinde %3,16, mesleki, bilimsel ve teknik hizmetlerde %6,37, idari ve destek hizmetlerinde ise %4,56’lık bir artış gözlemlendi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
TÜİK Mart Ayı H-ÜFE Verilerini Açıkladı
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x