Tüketici Güveni Düşüşte ve Konut Fiyatlarındaki Artış

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüketici Güveni Düşüşte

Amerika Birleşik Devletleri’nde Conference Board Tüketici Güven Endeksi, Nisan ayında beklentilerin altında kalarak 97 seviyesine geriledi. Bu, Temmuz 2022’den beri en düşük seviye olarak kaydedildi. Önceki aya ait veri de 103,1 olarak revize edildi. Tüketici güven endeksi, üst üste 3. ayda da düşüşünü sürdürdü. Gelecek 6 aya ilişkin beklenti endeksi ise 66,4 seviyesine gerileyerek Temmuz 2022’den beri en düşük seviyesini gördü.

Konut Fiyatları Artıyor

S&P CoreLogic Case-Shiller Ulusal Konut Fiyatları Endeksi’ne göre, Şubat ayında konut fiyatları yıllık bazda %6,4 arttı. Bu, Ocak ayındaki %6’lık artışın üzerinde bir performans sergiledi. Aylık bazda ise fiyatlar %1,2 yükseldi. 20 kentteki konut fiyatları, önceki yılın aynı dönemine göre %7,3 artış gösterdi. Bu, Ekim 2022’den beri en yüksek artış olarak kaydedildi. En büyük artış %11,4 ile San Diego’da görüldü. Los Angeles, Washington D.C. ve New York gibi büyük şehirlerde ise konut fiyatları tarihi zirvelere ulaştı.

Uzman Yorumu

S&P Dow Jones Indices’ten Brian Luke, “Geçen senenin düşüşü sonrasında ABD’de konut fiyatları tarihi zirvelere yaklaşıyor. Üç ay üst üste tüm şehirlerde yıllık bazda artış görülmesi dikkat çekici bir gelişmedir” şeklinde konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 10 kentteki konut fiyatlarının %8 artış gösterdiği belirtilirken, önceki ayki artış oranı %7,4 seviyesindeydi.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Tüketici Güveni Düşüşte ve Konut Fiyatlarındaki Artış
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!