1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Türk Hava Yolları, filosunu güçlendirmek amacıyla yeni uçak siparişi verdi

Türk Hava Yolları, filosunu güçlendirmek amacıyla yeni uçak siparişi verdi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

THY Filosuna Yeni Boeing 777 Kargo Uçağı Eklendi

Türk Hava Yolları (THY), Boeing ile yapılan anlaşma kapsamında filosuna eklediği yeni Boeing 777 kargo uçağı ile kargo operasyonlarını güçlendirmeye hazırlanıyor. THY’nin bu yeni uçağıyla kargo kaldırma kapasitesini 408 metrik tona çıkararak hizmet kalitesini artırmayı hedeflediği belirtiliyor.

E-ticaretin hızla büyümesiyle birlikte dünya genelinde artan kargo taşımacılığı talebini karşılamak adına yapılan bu yatırımın, müşterilere daha hızlı ve güvenilir kargo hizmeti sunulmasına olanak sağlayacağı vurgulanıyor. Özellikle pandemi döneminde online alışverişin artmasıyla birlikte kargo sektöründe yaşanan yoğunluğa karşılık vermek için yapılan bu hamlenin, THY’nin küresel pazardaki rekabetçi konumunu güçlendireceği belirtiliyor.

THY’nin Kargodan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ali Türk, yeni kargo uçağının filoya katılmasının operasyonel kabiliyetleri artıracağını ve dünya genelinde müşterilere benzersiz hizmet ve verimlilik sunacaklarını belirtti. Türk, THY’nin stratejik vizyonunun bir parçası olarak dünya çapında hava kargo sektöründe lider konuma ulaşma hedeflerine bu yatırımın önemli bir adım olduğunu ifade etti.

Boeing Avrasya Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Paul Righi ise THY ile uzun yıllara dayanan ortaklıklarını sürdürmekten gurur duyduklarını belirterek, Boeing 777 kargo uçağının THY’nin operasyonel verimliliğini artıracağını ve müşterilere olağanüstü düzeyde hizmet sunacaklarını dile getirdi. Bu yeni uçağın THY’nin kargo operasyonlarının genişlemesine destek olacağını ve şirketin küresel pazardaki konumunu daha da sağlamlaştıracağını vurguladı.

Türk Hava Yolları, filosunu güçlendirmek amacıyla yeni uçak siparişi verdi
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!