1. Haberler
  2. Borsa Haberleri
  3. Turkcell’in iştirakinden sermaye artırımı gerçekleştirilecek

Turkcell’in iştirakinden sermaye artırımı gerçekleştirilecek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. Sermaye Artırımı Hakkında Açıklama

Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. (TCELL) bağlı ortaklığı Turktell Bilişim Servisleri’nin sermaye artırımı konusunda önemli bir adım attı. Yapılan açıklamaya göre, şirketin bağlı ortaklığı Turktell’in sermayesi 10 milyar TL artırılarak 17.97 milyar TL’ye yükseltildi.

Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yaptığı açıklamada, “Şirketimiz %100 bağlı ortaklığı Turktell Bilişim Servisleri A.Ş.’nin sermayesi artırılarak, şirketin esas sözleşme hükümlerine uygun olarak sermayenin 1/4’ü tescilden önce peşin ödenmiş olup, kalan tutarın 24 ay içinde ödeneceği” belirtildi.

Sermaye artırımı ile ilgili bu adım, şirketin büyüme ve gelişme stratejileri doğrultusunda atılmış önemli bir adım olarak değerlendirilmektedir. Turktell Bilişim Servisleri’nin güçlendirilmesi, yeni projelere ve yatırımlara olanak sağlayarak şirketin rekabet gücünü artırması beklenmektedir.

Turkcell’in iştirakinden sermaye artırımı gerçekleştirilecek
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!