Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Haftalık Para ve Banka İstatistikleri

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), haftalık olarak açıkladığı para ve banka istatistiklerine göre, 9 Nisan itibarıyla brüt döviz rezervlerinde azalış yaşandı. Bu tarihte Merkez Bankası brüt döviz rezervleri, bir önceki haftaya kıyasla 193 milyon dolar düşüşle 70 milyar dolara geriledi. Önceki hafta brüt döviz rezervleri 70 milyar 193 milyon dolar seviyesindeydi.

Aynı dönemde altın rezervleri ise artış gösterdi. 9 Nisan itibarıyla altın rezervleri, 1 milyar 768 milyon dolarlık bir artışla 58 milyar 446 milyon dolara yükseldi. Bir hafta önce altın rezervleri 56 milyar 678 milyon dolardı.

Toplam rezervler bazında bakıldığında, 9 Nisan haftasında Merkez Bankası’nın toplam rezervleri bir önceki haftaya göre 1 milyar 575 milyon dolar artarak 128 milyar 446 milyon dolara ulaştı.

Merkez Bankası’nın döviz rezervleri ve altın rezervleri, ülkenin dış ticaret dengesi, döviz kurları ve ekonomik istikrar açısından önemli bir gösterge olarak takip edilmektedir. Bu veriler, ulusal ve uluslararası piyasalardaki gelişmelere ve ekonomik politikalara ilişkin önemli ipuçları sunmaktadır.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Haftalık Para ve Banka İstatistikleri
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.
Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x