1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Türksat 6A Uydu, Fırlatma İşlemi İçin ABD’ye Yollanıyor

Türksat 6A Uydu, Fırlatma İşlemi İçin ABD’ye Yollanıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu: Türksat 6A Uydusu Hazırlıkları Tamamlandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Türkiye’nin ilk yerli ve milli haberleşme uydusu Türksat 6A’nın artık uzaya gönderilmeye hazır hale geldiğini açıkladı. Yapım ve test aşamalarının başarıyla tamamlandığını belirten Uraloğlu, uydunun 4 Haziran Salı günü ABD’nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Hava Kuvvetleri İstasyonu’na gönderileceğini duyurdu.

Uraloğlu, Türksat 6A’nın uzaya gönderilme sürecine geçildiğini ve paketleme işlemlerinin son aşamada olduğunu belirtti. Uydu, entegrasyon ve testlerinin Uzay Sistemleri Entegrasyon ve Test (USET) Merkezi’nde başarıyla gerçekleştirilmişti.

Bakan Uraloğlu, Türksat 6A’nın Türkiye’nin en önemli projelerinden biri olduğunu vurgulayarak, “Türksat 3A, Türksat 4A, Türksat 4B, Türksat 5A ve Türksat 5B gibi haberleşme uydularımızla hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Türksat 6A projesinde ise sona çok yaklaştık. Temmuz ayında uydumuzu uzaya göndereceğiz.” dedi.

Türksat 6A, Türkiye’nin kendi yerli ve milli haberleşme uydusunu uzaya göndermesi bakımından büyük bir öneme sahip. Uydunun gönderilmesiyle birlikte Türkiye, haberleşme alanında daha da güçlenecek ve bağımsızlığını koruyacak.

Türksat 6A Uydu, Fırlatma İşlemi İçin ABD’ye Yollanıyor
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!