UBS Analistleri: Paladyum Fiyatı Düşebilir

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zürih merkezli İsviçre bankası UBS’in analistlerine göre, paladyum fiyatı mevcut seviyelerden %12 düşerek yıl sonunda ons başına 900 ABD dolarına gerileyebilir. UBS tarafından yapılan araştırmalara göre, paladyum piyasası negatif bir ivme kazanmış durumda ve opsiyon tüccarlarının metalde düşüş beklentisi içinde oldukları belirtiliyor.

Artan arz fazlasının paladyum fiyatları üzerinde baskı oluşturduğunu belirten UBS, bu yıl için 50.000 ons paladyum fazlası öngörüyor. Banka, talep fazlasının fiyatları aşağı yönlü etkileyeceğini ve 2024 yılı sonunda ons başına 900 ABD doları hedeflendiğini ifade ediyor.

Özellikle otomotiv sektöründeki paladyum kullanımındaki düşüşün, paladyum talebinde daralmaya neden olacağını belirten UBS, 2024 yılında toplam paladyum talebinde %2’lik bir azalma öngörüyor. Banka, bu faktörlerin bir araya gelmesiyle paladyum fiyatlarının gelecekte olumsuz etkilenebileceğini düşünüyor.

Şu anda yılbaşından beri %7’den fazla bir düşüş yaşayan paladyum, ons başına 1.005,35 ABD doları seviyelerinden işlem görüyor. UBS’in analistleri, metalin fiyatının düşmeye devam edebileceğini ve yatırımcıların bu yönde pozisyon almaları gerektiğini vurguluyor.

0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
UBS Analistleri: Paladyum Fiyatı Düşebilir
Sorumluluk Reddi Beyanı: Burada yazılanlar bir yatırım tavsiyesi değildir. Her yatırım kararı kişilerin kendi sorumluluğu altındadır. Hepfinans ve bu içeriğin yazarı, kişisel yatırım kararlarından sorumlu tutulamaz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

HepFinans - Düşük kredi, Uygun banka! ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!